یاوران-دانش-کنکور
یاوران دانش
بهترین مرکز انتخاب رشته

گردآوری توسط :

تیم مشاوره یاوران دانش

تاریخ انتشار این مقاله

فهرست مطالب

ویژگی بهترین مرکز انتخاب رشته در سال 1403 [+18 پارامتر مهم]

کنکور یک مسیر طولانی است که برای موفقیت در آن به داشتن استراتژی هدفمند و تلاش آگاهانه نیاز دارید. کسب رتبه ایده‌آل در آزمون مقدمه‌ای برای موفقیت در کنکور است. چرا که لازم است تا در قدم پایانی مرحله خاص انتخاب رشته را سپری کنید.

قاعدتاً تحلیل و بررسی تعداد زیاد کد رشته از دانشگاه‌های متنوع ایران که هر کدام شرایط پذیرش خاص خود را دارند، آسان نیست و بهتر است که از خدمات مشاوره‌ای مراکز انتخاب رشته کمک بگیرید. اما در این ‌صورت پارامترهای تعیین ‌کننده بهترین مرکز انتخاب رشته چه هستند؟

آیا لازم است تا با جدیت و کاملاً آگاهانه یک مرکز انتخاب رشته کاربلد را جستجو کنیم؟ در این مقاله از تیم کارشناسی گروه یاوران دانش قصد داریم تا از پارامترهای کلیدی برای ارزیابی توانمندی بهترین مرکز انتخاب رشته صحبت کنیم.

چرا به خدمات مراکز انتخاب رشته نیاز داریم؟

هر کسی به‌ راحتی می‌تواند فهرست دقیقی از رشته‌های ایده‌آل دانشگاهی خود را لیست کند. اما آیا با توجه به رتبه کنکوری از پتانسیل قبولی در این رشته‌ها برخوردار است؟ از کجا می‌توانید پتانسیل قبولی خود در برخی کد رشته‌ها را ارزیابی کنید؟ در عین ‌حال آیا از علاقه واقعی، استعداد، توانمندی‌های خود اطلاع دارید؟

همچنین آیا در جریان آخرین اخبار از سهمیه‌ها، بورسیه‌ها، کد رشته‌های جدید و شرایط متنوع پذیرش دانشگاه‌های مختلف ایران مطلع هستید؟ و یا می‌دانید که داوطلبین در سال پیش رو به سمت چه نوع رشته‌هایی تمایل دارند و دایره رقابت در کدام کد رشته‌ها فشرده‌تر است؟

در بازه زمانی کوتاه انتخاب رشته به یک‌باره با دفترچه‌ای پر از کد رشته‌های متفاوت با شرایط پذیرش متنوع روبرو می‌شوید که فرصت بررسی تک‌ تک آنها محدود است. برای یک تصمیم هدفمند و تهیه یک استراتژی آگاهانه بهتر است که از خدمات مراکز انتخاب رشته بهره‌مند شوید.

اما در این باره حساس باشید و بر هر مرکزی اعتماد نکنید. بهترین مرکز انتخاب رشته لازم است تا پارامترهای زیر را در اختیار داشته باشد.

بهترین مرکز انتخاب رشته در تهران

1- صرفاً براساس نرم ‌افزار انتخاب رشته نکند

نرم ‌افزار انتخاب رشته به ‌عنوان ابزار برای تحلیل و بررسی جامع کد رشته‌ها براساس رتبه کنکوری مفید است. این بدان معنی است که هرگز نمی‌توانیم بر داده‌ها و نتایج استخراج شده از نرم‌ افزارها به‌ عنوان بهترین فهرست انتخاب رشته نهایی اعتماد کنیم.

اما می‌توانیم از توانایی نرم ‌افزار برای بررسی جامع کد رشته‌ها و در نهایت کارشناسی نتایج به دست آمده استفاده کنیم. با این رویکرد نرم‌ افزار انتخاب رشته تبدیل به یک ابزار می‌شود که برای استفاده از آن به حضور یک کارشناس نیاز است.

به ‌این ‌ترتیب بهترین مرکز انتخاب رشته نمی‌تواند صرفاً نرم ‌افزاری باشد، بلکه لازم است تا در آن مرکز مشاوره تحصیلی آگاه با شرایط انتخاب رشته حضور داشته باشد. این فرد قرار است تا در مسیری تعامل محور و از طریق گفتگو با داوطلب و البته استفاده از تکنیک‌های نرم‌افزاری مسیر صحیح انتخاب رشته را نهایی سازد.

پس در اولین قدم از حضور یک مشاور تحصیلی آگاه در مرکز مورد نظر اطمینان کسب کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، پیشنهاد میکنم مقاله زیر (مظرات انتخاب رشته نرم افزاری) را بخوانید.

2- رزومه کاری قوی و پایدار کنکوری داشته باشد

هر آموزشگاه و مراکز تحصیلی و حتی مدارس و نهادهای مختلف آموزشی نمی‌توانند پروسه انتخاب رشته کنکور را کامل کنند. آموزش دروس، موضوعی کاملاً متفاوت از انتخاب رشته کنکور است و قاعدتاً لازم است مرکزی را انتخاب کنید که از تجربه کافی موضوعات مربوط به مشاوره کنکور و انتخاب رشته برخوردار باشد. در عین ‌حال مهم است که این مراکز فعالیتی پایدار را تجربه کرده باشند. در این صورت بهترین انتخاب رشته تهران کدام است؟

ماجرا از این قرار است که در ایام منتهی به انتخاب رشته بارها دیده‌ایم تعداد قابل ‌توجه مراکز انتخاب رشته فصلی آغاز به ‌کار می‌کند. این مراکز معمولاً توسط چند دانشجو و یا افرادی با هدف بهره‌مندی از جو روزهای پس ‌از کنکور فعالیت خود را آغاز کرده و قاعدتاً تا پایان مهلت انتخاب رشته فعالیت آنها نیز تمام می‌شود.

اما آیا این مراکز می‌توانند اطلاعات جامع و هدفمند و اشراف کامل بر تمامی جریان انتخاب رشته به مانند بهترین مرکز انتخاب رشته داشته باشند؟ معمولاً مراکز انتخاب رشته فصلی با تکیه بر مهارت‌های گفتاری و ابزارهای نرم ‌افزاری و بدون در نظر گرفتن تکنیک‌های تخصصی پروسه انتخاب رشته خود را انجام می‌دهند که قطعاً یک مسیر کاملاً حرفه‌ای و تخصصی نیست.

3- برای حضور خانواده برنامه دارد

انتخاب رشته بدون حضور والدین کاملاً بی‌معنی است. واقعاً چطور می‌توانیم مسیر آینده زندگی تحصیلی و شغلی یک دانش‌آموز کم ‌تجربه را بدون مشورت با خانواده او تکمیل کنیم؟

در بهترین مراکز انتخاب رشته برای حضور خانواده کنار داوطلبین برنامه‌ریزی می‌شود. نه اینکه نظر والدین را غالب کرده و یا صرفا یک حضور تشریفاتی داشته باشند. بلکه لازم است تا در برنامه مشاوره انتخاب رشته حضوری از تعامل میان خانواده و دانش‌آموز صحبت کنیم. این تعامل می‌تواند به انتخاب رشته‌ای صحیح با در نظر گرفتن رتبه کنکوری داوطلب، علایق و استعدادهای او و در نهایت نظرات، دیدگاه و شرایط والدین باشد.

تعاملی که قطعاً باعث رضایت هر دو سمت ماجرا از دانش‌آموز تا والدین خواهد شد. برای خدمات انتخاب رشته تهران می‌توانید از برنامه مشاوره‌ای گروه یاوران دانش بهرمند شوید.

مشاوره برای آینده شغلی رشته‌های گوناگون دانشگاهی

4- اشراف کامل بر تمامی قوانین، اطلاعیه‌ها و تغییرات سازمان سنجش

اطلاعات از تمامی ابعاد انتخاب رشته مهمترین فاکتور تعیین‌ کننده بهترین مراکز انتخاب رشته است. کافی است یک نگاه در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش بیاندازید و با تعداد بی‌شمار کد رشته روبه‌رو شوید که هر کدام از آنها تحت شرایط خاص اعم از سهمیه، بورسیه و یا مناطق و… پذیرش می‌شوند. در عین ‌حال همه‌ ساله فهرست جدیدی از قوانین و تغییرات سازمان سنجش اعلام می‌شود که گاهاً با تغییرات بنیادین همراه است. چطور می‌خواهید با کم‌آگاهی وارد مرحله حساس و تعیین ‌کننده انتخاب رشته شوید؟

بهترین انتخاب رشته با اشراف کامل به تمامی اطلاعات دفترچه و قوانین سازمان سنجش امکان‌پذیر است. مراکز حرفه‌ای از تمامی این قوانین اطلاع دارند و بر جزئیات سهمیه‌ها در کد رشته‌ها مسلط هستند. در عین ‌حال با جزئیات کامل از شرایط پذیرش هر دانشگاه و هر رشته و همچنین تمامی تغییرات انجام ‌شده در سهمیه‌ها و مناطق مطلع هستند. برای بهرمندی از بهترین انتخاب رشته تهران کنار شما هستیم.

5- آگاهی از شرایط پذیرش، تحصیل و جایگاه شغلی رشته‌های خاص

تحصیل در رشته‌های خاص دانشگاهی چالش‌های خاص خودش را دارد. رشته‌هایی مانند دریانوردی، مهندسی نفت و یا بیوتکنولوژی و… را در نظر بگیرید که شرایط تحصیل و همچنین جایگاه شغلی خاصی دارند و تنها در برخی دانشگاه‌ها و آن‌هم زیر نظر برخی سازمان‌های دولتی پذیرش می‌شوند.

شرایط تحصیل در این نوع کد رشته‌ها خاص و متفاوت از باقی کد رشته‌ها است و معمولاً داوطلبین اطلاعات لازم از شرایط پذیرش و تحصیل و قاعدتاً جایگاه شغلی آنها ندارند. بهترین مراکز انتخاب رشته لازم است تا از جزئیات کامل شرایط پذیرش در این رشته‌های خاص مطلع بوده و هدفمند و آگاهانه داوطلبین را از روند تحصیلی تا شرایط شغلی این رشته‌ها مطلع سازند.

6- راهنمایی و افزایش آگاهی داوطلبین

دفترچه انتخاب رشته می‌تواند فهرست غریبی از کد رشته‌ها با انبوه اطلاعات و اصطلاحات و عبارات گیج‌ کننده باشد. مناطق، سهمیه، بورسیه، تحصیل روزانه، شبانه، نوبت دوم و… فهرست بلند بالایی از این اصطلاحات گاهاً گنگ و ناآشنا هستند.

در عین ‌حال هر داوطلب کنکور لازم است تا با جزئیات کامل مفهوم این اصطلاحات را بداند تا در حین انتخاب رشته اشتباه نکند. در بهترین مرکز انتخاب رشته برای افزایش اطلاعات و آگاهی داوطلبین برنامه ‌ریزی ‌شده است و قرار است تا به تمامی سوالات آنها پاسخ داده شود.

7- توانایی برای معرفی کامل رشته‌های دانشگاهی

تسلط بر شرایط تحصیلی و شغلی رشته‌های دانشگاهی از معیارهای کلیدی بهترین مرکز انتخاب رشته است. داوطلبین گاهاً کمترین اطلاعاتی در مورد برخی از رشته‌ها دارند و بدون آگاهی به سراغ این رشته‌ها نمی‌روند. گاهی هم اطلاعات غلط و یا غلو شده از برخی رشته‌ها نگاه آنها را کاملاً افراطی کرده‌ است.

این در حالی است که با معرفی کامل رشته‌ها به داوطلبین می‌توانیم در اصلاح دیدگاه آنها، افزایش آگاهی آنها نقش داشته و باعث شویم که داوطلبین با چشم بازتری کد رشته‌ها را انتخاب کنند. مرکز انتخاب رشته خوب می‌تواند به سوالات و ابهامات داوطلبین از برخی رشته‌های خاص پاسخ داده و یا آنها را از شرایط تحصیلی و شغلی برخی رشته‌های ظاهراً محبوب آگاه سازد.

8- دفترچه محور داشته باشد

دفترچه معرفی شده توسط سازمان سنجش تنها سند معتبر برای انتخاب رشته دانشگاهی است و قاعدتا بهترین انتخاب رشته با توجه به اطلاعات، قوانین و مفاد قید شده در همین دفترچه صورت می‌گیرد. خیلی عجیب است که در برخی از مراکز انتخاب رشته دفترچه سازمان سنجش کنار گذاشته شده و انتخاب صرفاً با تکیه بر برخی جداول تهیه شده در آن مرکز انجام می‌شود.

این ماجرا مانند معلمی است که بدون توجه به کتاب‌های درسی و فقط متکی به جزوه خود تدریس می‌کند و مدعی است که به تمامی شرایط و تغییرات و استاندارد طراحی سوال مسلط است! انتخاب رشته بدون در نظر گرفتن دفترچه نوعی قدم گذاشتن در مسیری گنگ و بیراهه است. برای انتخاب هدفمند خود از خدمات مراکزی استفاده کنید که دفترچه محور هستند.

9- توجه به علاقه، استعداد و توانایی داوطلبین

انتخاب با در نظر گرفتن پارامترهای کلیدی از قبیل علاقه، استعداد و توانایی ویژگی برجسته بهترین مرکز انتخاب رشته است. لازمه رسیدن به این فاکتور استفاده از مشاوره تحصیلی کاربلد است که هم به شرایط انتخاب رشته مسلط است و هم به روانشناسی تحصیلی اشراف کامل داشته باشد. انتخاب رشته صرفاً رتبه محور و توجه به کد رشته‌های محبوب ماجرای تحصیل آینده داوطلبین را پیچیده می‌کند.

علاقه پارامتری کلیدی است که باید واقعی و هدفمند باشد. از طرفی استعداد و توانایی دو پارامتر کاملاً جداگانه هستند. برخی کد رشته‌ها بسیار جذاب هستند؛ اما آیا داوطلب پیش رو از استعداد کافی تحصیل در آن رشته برخوردار است؟

در عین ‌حال حتی با وجود استعداد توانایی تحصیل در آن کد رشته را دارد؟ مثلاً کد رشته در دانشگاه‌های تهران همیشه جذاب هستند؛ اما آیا توانایی لازم تحصیل دور از خانه برای تمامی داوطلبین یکسان است؟ در بهترین مرکز انتخاب رشته برای بررسی هر داوطلب با توه به استعداد، علاقه و توانمندی برنامه ریزی می‌شود. در این مراکز از حضور مشاور هدایت تحصیلی استفاده شده است.

معایب انتخاب رشته نرم افزاری

10- رزومه قوی در انتخاب‌هایی موفق

تجربه و مهارت در انتخاب، فاکتور تعیین ‌کننده است. بهترین مرکز انتخاب رشته از رزومه قوی و پایداری برای هدایت تحصیلی داوطلبین برخوردار است. کافی است که از داوطلبین سال‌های قبل که از خدمات انتخاب رشته آن مرکز استفاده کرده‌اند، در مورد توانایی‌ها، مهارت‌ها و در نهایت موفقیت انتخاب رشته صحبت کنید.

البته قطعاً به این اطلاعات از داوطلبین سال‌های قبل تحت خدمات آن مرکز دسترسی ندارید؛ اما می‌توانید با تکیه بر رزومه و سوابق فعالیت مراکز مقدار توانمندی آنها را ارزیابی کنید. دقت کنید که بسیاری از مراکز برای بیان سوابق خود گزینه‌هایی غلو شده و اغراق‌آمیز را تبلیغ می‌کنند. اما بهتر است که به دنبال مراکزی باشید که سوابق خود را عینی و کاملاً شفاف و واقعی نشان می‌دهند.

11- یک مشاور ارشد دائمی و کاربلد داشته باشد

از خدمات مراکز انتخاب رشته‌ای بهره‌مند شوید که در آنجا از یک مشاور ارشد و دائمی استفاده می‌کنند. مشاوری که بر صفر تا صد جریان انتخاب رشته تمامی داوطلبین نظارت مستقیم دارد و تمامی ساختار انتخاب رشته زیر نظر این فرد شکل خواهد گرفت.

این فرد باید هم از مهارت مشاوره و هدایت تحصیلی برخوردار باشد و هم به روانشناسی تحصیلی از قبیل بررسی استعدادها، علایق و شناسایی توانایی‌ها مسلط باشد. در عین ‌حال نسبت ‌به تمامی اطلاعات و قوانین دفترچه انتخاب رشته آگاه باشد. تنها با حضور چنین فردی در مقام مشاور ارشد می‌توانیم پروسه بهترین انتخاب رشته را کامل کنیم.

12- حضور یک تیم کارشناس انتخاب رشته

اگر چه حضور مشاور ارشد و دائمی در مرکز انتخاب رشته الزامی است؛ اما قطعاً تفکر جمعی بر نظارت انفرادی ارجحیت دارد. بنابراین بهترین مراکز انتخاب رشته در کنار مشاور ارشد خود از حضور چندین مشاور دیگر نیز استفاده می‌کند. به‌ این ‌ترتیب برنامه ‌ریزی برای انتخاب رشته هر داوطلب ممکن است تحت نظارت و دیدگاه‌های چندین مشاور انجام شود.

در این ‌صورت با خرد جمعی در انتخاب رشته هدفمند روبه‌رو هستیم که هر مشاور دیدگاهی منحصر به ‌فرد و با استدلال‌هایی منطقی دارد. حالا وقتی همه دیدگاه‌ها از چندین مشاور زیر نظر کارشناس ارشد مجموعه در یک انتخاب واحد همسو می‌شود، قطعاً بهترین انتخاب رشته انجام شده‌ است. برای بهترین انتخاب رشته تهران کنار شما هستیم.

13- مشاوره برای آینده شغلی رشته‌های گوناگون دانشگاهی

چقدر از آینده شغلی تمامی رشته‌های دانشگاهی اطلاع دارید؟ آیا فرصت کار در تمامی رشته‌های یکسان است؟ شرایط کار در آینده و پس ‌از تحصیل هر رشته چگونه است؟ آیا رشته‌هایی که هم ‌اکنون بازار کار خوبی دارند می‌توانند تا آینده و پس‌ از فارغ ‌التحصیلی شما نیز بازار کار خود را ادامه دهند؟ توجه به آینده شغلی رشته‌های دانشگاهی از پارامترهای کلیدی بهترین انتخاب رشته است.

شرایطی را تجسم کنید که یک رشته هم‌اکنون بازار کار خوبی را تجربه می‌کند؛ اما چند سال است که کد رشته‌ها و پذیرش آنها در دانشگاه‌های سراسر کشور زیاد شده‌ است. به ‌این ‌ترتیب در آینده نزدیک با موج فارغ ‌التحصیلان آن رشته روبرو هستیم و شاید دیگر پتانسیل کافی در جامعه برای پذیرش آن شغل اشباع شده باشد.

نمونه بازار این اتفاق موج محبوبیت رشته‌های پزشکی در کنکور سال‌های ۷۰، ۷۱ و 72 بود. در آن سال‌ها با ایران پس‌ از جنگ روبرو بودیم و حضور پزشک در جامعه احساس می‌شد. اما کسانی که تحت تأثیر این القای جامعه در آن سال‌ها پزشکی را انتخاب کردند، در حد فاصل سال‌های ۸۰ و ۸۱ و… و پس از فارغ‌ التحصیلی با مشکلات جایگاه شغلی روبرو شدند.

14- توجه به انتخاب رشته واقعی

در حین فعالیت بسیاری از مراکز انتخاب رشته با نگاه‌های ایده‌آلی مواجه هستیم. نگاه‌هایی که گاهاً برخی از رشته‌ها را بی‌اندازه چشمگیر و عالی معرفی می‌کنند و برخی از رشته‌ها را به ‌راحتی طرد شده قلمداد می‌کنند. نگاه‌هایی که صرفاً ایده‌آل ‌گرا هستند. اما آیا می‌توانیم با تکیه بر نگاهی ایده‌آل انتخاب رشته کنیم؟

نگاه ایده‌آل برای انتخاب رشته حداقل دو مشکل جدی دارد. اول آنکه هیچ برنامه‌ای برای داوطلبین با رتبه‌های پایین ارائه نمی‌کند. نگاه ایده‌آلی برای رتبه‌های عالی شکل گرفته و کمک حال داوطلبین با رتبه‌های پایین نیست. نگاهی که تحصیل در برخی از رشته‌های خاص را تشویق می‌کند، چطور می‌تواند برای تمامی رتبه‌ها برنامه‌ریزی کند؟

اما مشکل دوم جدی‌تر است. چرا که نگاه ایده‌آلی رشته‌ محور است و قرار است شرایط دانش‌آموز از قبیل علاقه، استعداد و توانایی او با جایگاه رشته تغییر کند! این در حالی است که برای انتخاب رشته باید داوطلب محور باشیم و انتخاب‌ها را بدون تعصب نسبت ‌به رشته‌ای خاص و تنها با تکیه بر علاقه، استعداد و توانایی چیدمان کنیم.

15- انتخاب رشته در ساده‌ترین حالت ممکن انجام شود

حرف زدن بی‌پایان از رشته‌ها و دانشگاه‌ها و شرایط سازمان سنجش و بررسی جسته و گریخته کد رشته‌ها جز در سردرگمی داوطلبین آورد دیگری ندارد. یک کارشناس ناشی فهرست کد رشته‌ها را برای داوطلبین لیست می‌کند و از هر کدام چیزهایی را خواهد گفت و در نهایت بدون ارائه خط ‌و مشی معین تنها با ارائه توصیه داوطلب را در میان صدها کد رشته از ده‌ها دانشگاه رها می‌کند.

از طرفی حتی اگر برای انتخاب رشته اقدام کند، فهرستی آشفته از کد رشته‌ها را صرفاً بر مبنای محبوبیت و یا مقبولیت جامعه لیست خواهد کرد. مشاورین کم آگاه موضوع را پیچیده می‌کنند و داوطلبین را در هزارتویی به ‌نام انتخاب رشته تنها رها خواهند کرد.

اما کارشناس مسلط انتخاب رشته می‌تواند کاملا هدفمند و آگاه بهترین لیست را در نهایت سادگی و سرراستی برای داوطلبین فهرست نماید. به شکلی که هر داوطلب کاملاً واضح می‌داند که هر کد رشته چرا و به چه دلایلی انتخاب ‌شده و قرار است در کجای فهرست انتخاب او قرار بگیرد.

16- انتخابی یک‌سویه شبیه به نرم‌افزارها انجام نشود

آیا تاکنون انتخاب رشته نرم‌افزاری را از نزدیک دیده‌اید؟ و یا روش چیدمان رشته‌های آن را بررسی کرده‌اید؟ کافی است دو نفر با رتبه‌های کنکوری نزدیک به هم از انتخاب رشته نرم‌افزاری استفاده کنند تا در نهایت هر دو نفر با فهرست مشترکی از کد رشته‌ها آن‌هم با چیدمان یکسان روبه‌رو شوند. چرا که هوش مصنوعی نرم ‌افزارها تک ‌بعدی است و صرفاً فهرست رشته‌ها را براساس یک چارچوب کلی انتخاب می‌کند. حالا اگر کارشناس تحصیل در مراکز انتخاب رشته چنین نگاه تک ‌بعدی و روبات گونه داشته باشد، آیا می‌توانیم به نگاه مشاوره‌ی او اعتماد کنیم؟

کارشناسان با دیدگاه تک ‌بعدی همه داوطلبین را با یک چشم نگاه می‌کنند. از نظر آنها برخی رشته‌ها خوب و برخی شهرها بهترین هستند. در این ‌میان کافی است رتبه خود را به او بگویید تا روبات گونه فهرستی از کد رشته‌های دانشگاهی تحویل شما بدهند. اما در ذهن کارشناس انتخاب رشته حرفه‌ای چیزی با مفهوم رشته خوب و بد و یا دانشگاه و شهر خوب و یا بد وجود ندارد.

این کارشناس‌های کار بلد نگاهی کاملاً منعطف برای انتخاب رشته دارند. چرا که بهترین رشته‌ها صرفاً با تکیه بر علایق و استعداد و با در نظر گرفتن رتبه فهرست می‌شوند.

17- به لیست‌های از پیش‌ تعیین ‌شده مراکز اعتماد نکنید

بهترین مراکز انتخاب رشته برای هر داوطلب برنامه جداگانه‌ای در نظر می‌گیرد و شرایط او را مستقل از باقی داوطلبین بررسی خواهد کرد. بارها دیده‌ایم که گویی در برنامه فعالیت مراکز انتخاب رشته دستور العملی از پیش نوشته تعریف ‌شده است. به ‌این ‌ترتیب ۳ یا ۴ داوطلب با رتبه‌های یکسان کد رشته‌های یکسان دریافت می‌کنند.

در این مراکز صورت مسئله انتخاب رشته خیلی ساده پاک شده ‌است و چالش انتخاب رشته با چند فهرست نخ‌ نما تمام می‌شود. اما بهترین مرکز انتخاب رشته نگاه شخصی ‌سازی به داوطلب دارد. به شکلی که شرایط او را مستقل از دیگر داوطلبین و برای رسیدن به رشته‌هایی متناسب با شرایط او انجام می‌دهد. برای بهترین انتخاب رشته تهران کنار شما هستیم.

18- کمک به خانواده‌ها برای آمادگی و انتخابی انعطاف‌ پذیر

توجه به والدین همواره از ارکان بهترین مرکز انتخاب رشته است. گاهاً با خانواده‌هایی روبرو هستیم که چارچوب خاصی را برای انتخاب رشته فرزند خود شکل داده‌اند. از نظر ذهنی این خانواده‌ها کاملاً تک بعدی هستند. به شکلی که کاملاً افراطی به قبولی فرزند خود در یک رشته خاص و یا در یک شهر خاص اصرار دارند.

مشاوره حرفه‌ای انتخاب رشته می‌تواند به این خانواده کمک کند که از این چهارچوب ذهنی بیرون آمده و از نگاهی ایده‌آل‌گرا فاصله بگیرند. این خانواده‌ها بهتر می‌توانند در همفکری و همراهی فرزندان خود برای تهیه‌ی فهرستی از بهترین کد رشته‌ها دست‌ به ‌کار شوند.

و اما حرف آخر...

انتخاب رشته مرحله کلیدی و برگ برنده شما برای موفقیت تحصیلی و شغلی در آینده است. گاهاً با افرادی مواجه شده‌ایم که تنها با عدم توجه به ترتیب قرار دادن رشته‌ها در فهرست صدتایی انتخاب رشته از شرایط تحصیل دانشگاهی خود راضی نیستند. چرا که در حین تحصیل متوجه می‌شوند که به رشته‌های الویت پایین در فهرست صدتایی خود علاقه بیشتری داشتند.

از طرفی حتی با افرادی مواجه هستیم که بدون آگاهی از وجود برخی رشته‌ها و یا کد رشته ها تنها برای قبولی در چند مورد اصرار کرده‌اند و حالا در شرایطی بی بازگشت قرار دارند.

اهمیت بهره‌مندی از خدمات بهترین مرکز انتخاب رشته راهنمایی برای آگاهی کامل از تمامی قوانین، شرایط و رشته‌های تحصیلی است. در عین ‌حال مشاورین این مراکز می‌توانند به داوطلبین در چیدمان درست صد انتخاب نهایی کمک کنند تا در نهایت پس‌ از قبولی مطمئن باشید که هیچ رشته‌ای ارزشمندتری را در بخش پایین فهرست خود رها نکرده‌اید.

برای انتخاب رشته لازم است تا استراتژی درستی را در پیش بگیرید. در تدوین این استراتژی به راهنمایی مشاوران آگاه نیاز داریم. برای انجام خدمات مشاوره انتخاب رشته تهران زیر نظر اساتید کار بلد این حوزه می‌توانید از خدمات ما در گروه یاوران دانش استفاده کنید.

پشتیبانی-نظرات

صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

لینک کوتاه شده این مقاله

https://dyavari.com/?p=18573

آیا این مطلب را دوست داشتید؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

واتساپ
تلگرام
ایمیل
توییتر

تیم تولید محتوا یاوران دانش

از سال ۷۶ هادی شما دانش آموزان هستیم و با ایجاد برنامه های آموزشی نوین در در مدارس برتر تهران، مسیر موفقیت دانش آموزان را هموار ساختیم. هم اکنون با ایجاد بستری مناسب سعی کردیم منبعی جامع از هر آن چه یک داوطلب کنکوری باید بداند را فراهم کنیم.

مطالب پیشنهادی ...
همــــــینجا بپــــــرس

در کمترین زمان پاسخگو هستیم؛)

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یــاوران دانــش