یاوران-دانش-کنکور
یاوران دانش

ثبت نام انتخاب رشته حضوری 1403 در مرکز انتخاب رشته

یکی از سرنوشت‌ سازترین تصمیمات در زندگی هر دانش‌آموز، انتخاب رشته تحصیلی اوست. ما با همراهی متخصصان مجرب گروه یاوران دانش، به ویژه استاد یاوری ‍و تیم همکارانمان، کنار شما و فرزندتان هستیم تا این انتخاب مهم را به بهترین و پربارترین نتیجه برسانیم.

راز ۳۵ هزار، انتخاب رشته موفق

گروه یاوران دانش با بهره‌گیری از هنر انتخاب رشته، به گونه‌ای عمل می‌کنیم که فرزند شما در رشته‌ای که به آن علاقه دارد، به موفقیت و قبولی در دانشگاه برسد. برای داشتن یک انتخاب هوشمندانه، ما تمامی موارد زیر را به دقت برایتان بررسی می‌کنیم:

  1. شرایط رتبه و قوانین سازمان سنجش
  2. شرایط دانش‌آموز (علاقه، استعداد و توانایی)
  3. شرایط خانوادگی (اقتصادی، اجتماعی و شغلی)
 

توجه داشتن به این عوامل باعث میشود، فرزندتان بهترین مسیر را برای آینده تحصیلی و حرفه‌ای خود انتخاب کند. در صورت تمایل مقاله استراتژی انتخاب رشته به سبک یاوران دانش را مطالعه کنید.

عناوین این مطلب

چرا باید انتخاب رشته
یاوران دانش رو انتخاب کنیم؟؟

تحت نظر مستقیم استاد یاوری

انتخاب رشته حضوری

در کنار رتبه برترها

شخصی سازی میشه

عدم استفاده از نرم افزار

جدول‌های اختصاصی
انتخاب رشته

توجه به ویژگی‌های
فردی و خانوادگی

بخشی از انتخاب رشته یاوران دانش  (مشاهده کنید)

۶ مرحله تا قبولی دانشگاه دولتی

1- در این سفر تخصصی به دنیای انتخاب رشته، ابتدا با یک نگاه اولیه از استاد یاوری، راهی جذاب و پرماجرا آغاز می‌شود. او که پشتیبان ماست پس از  بررسی اولیه، ما را به یک کارشناس مجرب معرفی می‌کند.

2- با همراهی این کارشناس ماهر، عرصه‌ی گسترده‌ای از رشته‌ها را کاوش می‌کنیم و آیندهٔ شغلی مختص به هر یک از آنها را به تصویر می‌کشیم.

3- در مرحله بعد، با دقت و حوصله، به بررسی صفحات دفترچه انتخاب رشته با همراهی شما و دانش‌آموز می‌پردازیم و هر صفحه را با دقت بررسی می‌کنیم.

4- سپس، با بررسی سهمیه‌ها و تأثیر آنها، به استخراج رشته‌های مطلوب در شهرهایی که مورد علاقه فرزند شما و خودتان است، می‌پردازیم.

5- کارشناس دوم، با توجه به تخصص و دقت خود، مروری کامل بر برگه‌های مربوطه دارد و سپس استاد یاوری با دانش و تجربه‌شان و استفاده از جدول‌های اختصاصی انتخاب رشته، به اولویت‌بندی رشته‌ها میپردازند.

6- در نهایت، استاد یاوری با اطمینان و اعتماد به خود، انتخاب رشته‌هایمان را امضا و تأیید نهایی می‌کند، تا با امید به آینده، قدم برداریم.

چگونه انتخاب رشته کنم یاوران دانش 1

لازم به ذکر است که در تمامی مراحل انتخاب رشته، کارشناسان ما، در کنار شما و فرزندتان حضور دارند و به شناخت بیشتر از داوطلب می‌پردازند. هرچقدر بحث و گفت‌و‌گوها بیشتر باشد شناخت بهتری برای انتخاب رشته فرزندتان صورت می‌گیرد و در نهایت موجب بهتر شدن نتیجه انتخاب رشته می‌شود.  نکته‌ای که در انتخاب رشته‌های آنلاین حلقه مفقوده است.

پادکست انتخاب رشته کنکور

استاد یاوری _ بررسی انتخاب رشته و اهمیت آن

چگونه انتخاب رشته کنم یاوران دانش 2

آشنایی برای انتخاب‌ رشته حضوری

میزان آگاهی از تحصیل، شغل و آینده

شما می‌توانید درباره هر رشته‌ای از کارشناسانی که سال قبل رتبه‌های دو و سه رقمی کسب کرده‌اند، سوالات خود را بپرسید. سپس با کمک استاد یاوری، شرایط آینده مشاغل را بهتر درک کنید تا بهترین انتخاب رشته را برای فرزندتان داشته باشید. پیشنهاد میکنم مقاله تاثیر انتخاب رشته بر آینده شما را مطالعه کنید.

شرایط دانش‌آموز و خانواده

پس از آگاهی کامل، کارشناسان ما عوامل روانشناختی دانش‌آموز و خانواده را بررسی می‌کنند و با توجه به امکانات خانوادگی، بهترین توصیه‌ها را ارائه می‌دهند.

انتخاب و چینش رشته‌ها

وقتی به یک انتخاب دقیق و مشترک رسیدیم، رشته‌ها را به گونه‌ای چینش می‌کنیم که احتمال قبولی بالا برود و دانش‌آموز بتواند در رشته مورد نظر خود حتماً پذیرفته شود. این کار با دقت توسط استاد یاوری انجام می‌شود.

لازم به ذکر است چینش رشته‌ها براساس آخرین تغییرات موجود در دفترچه انتخاب رشته و طبق ظرفیت‌های جدید براساس آخرین اعلامی سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

انتخاب رشته 1403

در یاوران دانش، ما برای هر دانش‌آموز به صورت فرد به فرد، موارد مهمی را بررسی می‌کنیم تا بهترین مسیر تحصیلی و شغلی را برای او انتخاب کنیم.

پیدا کردن ویژگی شخصی داوطلب از جمله علاقه واقعی وی ، استعداد و توانمندی از اقدامات مهم و پایه‌ای برای انتخاب رشته محسوب می‌شود که موضوع انتخاب رشته تحصیلی و شغلی در تمام دنیا با پیدا کردن علاقه فرد شروع می‌شود. در همین راستا، کالج وسترن در کانادا (Western Community College) در مقاله‌ای با موضوع ( اشتیاق و علاقه خود را انتخاب کنید )، مینویسد:

Another highly advisable thing to do while looking for what to study is to follow your passion. When it comes to building a career, the best thing for you to choose something you love doing. This way, you can excel in the subject without burdening yourself

ترجمه: یکی دیگر از کارهای بسیار توصیه شده که برای ادامه تحصیل باید انجام دهید این است که علاقه خود را دنبال کنید. وقتی نوبت به انتخاب شغل میرسد، بهترین کار برای شما این است که کاری را انتخاب کنید که عاشقانه دوست دارید انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید بدون اینکه به خودتان فشار بیاورید، در موضوع برتر باشید.

ویژگی مرکز انتخاب رشته اصولی

مهم ترین ملاک برای سنجش یک انتخاب رشته، کسب یک قبولی در یک رشته و دانشگاه خوب است اما اینکه چجوری انتخاب شوند و چه عواملی در انتخاب آن تاثیرگذاره بسیار مهم است.

می‌دانیم که تجربه یکی از مهم‌ترین عوامل انتخاب رشته خوب و اصولی است و تجربه در یاوران دانش به گونه ای است که اگر تعداد افرادی که انتخاب رشته خود را در یاوران دانش انجام داده‌اند را در یک صف از تجریش تا میدان راه‌آهن تهران و بالعکس به فاصله یک متر از هم ردیف کنیم و در دوصف مجزای رفت و برگشت قرار دهیم باز هم از تعداد نفرات 35000 نفری که در این مجموعه انتخاب رشته کرده‌اند کمتر می‌شود.

در این تجربه 30 ساله راه‌کارها و روش‌های مختلف آزموده شده‌اند تا بهترین آن‌ها در اختیار داوطلبان کنونی باشد که یکی از آن‌ها جداول اختصاصی یاوران دانش است که در اعلام قبولی و موفقیت در انتخاب رشته همانند ندارد.

مرکز انتخاب رشته

بسیار بسیار مهم است که انتخاب رشته با حضور خانواده و به صورت حضوری انجام شود. انتخاب رشته حضوری امکان برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان انتخاب را ایجاد می‌کند. در این برقراری ارتباط دیدگاه‌ها و نظرات مختلفی بررسی می‌شود و در نهایت منجر به بهترین جمع‌بندی می‌شود که این امکان در انتخاب رشته آنلاین به وجود نمی‌آید و صرفا براساس پارامترهای ظاهری شکل می‌گیرد و اصلا به عمق مسائل ورود پیدا نمی‌کند.

در همین راستا در انتخاب رشته حضوری شما می‌توانید از نظرات چند کارشناس و دانشجویان برتر سال‌های گذشته استفاده و بهره ببرید و این باعث دید چندوجهی شما به رشته‌های گوناگون می‌شود و دیدی تازه را به شما انتقال می‌دهد.

افراد بسیاری بوده‌اند که در مورد شرایط یک رشته خاص نظر ویژه و خاصی داشته‌اند اما با مشاوره با کارشناسان مختلف با جنبه‌های گوناگون رشته آشنا شده‌اند و این آشنایی باعث انتخاب بهتره آن‌ها شده است.

در انتخاب رشته اصولی بررسی‌های جزء به جزء رشته‌ها و الویت‌بندی چند باره وجود دارد که در هربار بررسی اولویت‌ها به اطلاعات و تجربیات جدید داوطلب و خانواده اضافه می‌شود که در نهایت باعث افزایش کیفیت انتخاب رشته می‌شود.

هر چقدر بحث و جدل بیشتری بر سر اولویت‌ها بیشتر باشد باعث کاهش استرس و اضطراب انتخاب رشته می‌شود چرا که انتخاب‌ها با اطمینان خاطر بیشتری برگزیده شده‌اند و داوطلب خیالش از بهترین انتخاب رشته راحت است و این آرامش به خانواده وی نیز منتقل می‌شود.

آنقدر این فرآیند ادامه پیدا میکند تا زمانی که ایشان با امضای برگه شما تضمین کنند که شما در دانشگاه قبول می‌شوید. پیشنهاد میکنم مقاله ویژگی بهترین مرکز انتخاب رشته در سال ۱۴۰۳ را مطالعه کنید.

انتخاب رشته تهران

وجود اضطراب در انتخاب رشته مانع تصمیم گیری درست میشود؟

انتخاب رشته با توجه به زمان کوتاه و اهمیت بالایی که داره همیشه همراه با اضطراب بوده اما شما هرقدر شما از عوامل استرس‌زا دوری کنید نتایج بهتری کسب خواهید کرد. خانواده‌ بهترین همراه هست که گذر از این زمان را راحت‌تر می‌کند البته گاها دیده می‌شود که دانش‌آموز یا خانواده، رتبه کسب شده را با دیگر دانش آموزها مقایسه می‌کنند. کارهای این چنینی که بسیار اشتباه است.

نکته : بهتره از هر فرد یا مرکزی که اینکار را با استرس یا هیجان همراه می کند دوری کنید سپس با دقت بیشتری فرایند انتخاب رشته خود را پیگیری کنید.

قبولی در انتخاب رشته 1403
جهت مشاوره رایگان، شماره خود را ثبت کنید.

هدف ما در انتخاب رشته یاوران دانش این است که شما خودتان در روند انتخاب رشته قرار بگیرید. مراحل مشاوره و انتخاب رشته طوری قرار گرفته که خانواده و دانش آموز به طور دقیق فرایند انتخاب رشته خود را درک میکند. این موضوع سبب میشود که داوطلب در روز های آخر خودش بهترین تصمیمات را در انتخاب رشته خود بگیرد و با نظر کارشناسان این تغییرات را اعمال کند. پیشنهاد میکنم مقاله مشاوره تحصیلی از دبستان تا کنکور که به اهمیت مشاور حرفه ای در کنار دانش آموز میپردازد را مطالعه کنید.

فرایند انتخاب رشته کنکور در مجموعه یاوران دانش ممکن است تا چند روز زمان ببرد. شما در این مسیر چهار لیست از رشته های انتخابی خود خواهید داشت. این چهار لیست شامل انتخاب رشته برای :

  1. دانشگاه دولتی
  2. دانشگاه آزاد
  3. رشته های بدون کنکور
  4. پیام نور

مجموعه یاوران‌دانش به دنبال تعیین گرایش خاص برای افراد نیست بلکه همه این تلاش‌ها برای رسیدن به واقعیت است و این که با آگاهی از آینده، رشته‌ی خود را انتخاب کنید و بدانید آینده، زودتر از آن چه که فکرش را می کنید، از راه خواهد رسید.

ما در یاوران‌دانش فقط به لیست کردن رشته ها در چند ساعت نمی‌پردازیم؛ همکاران ما زحماتی میکشند که شامل موارد زیر میشود

مشاوره فردی و خانوادگی دانش‌آموز، شناسایی علایق، توانایی و استعدادها، سپس برسی کامل دفترچه درکنار شما و توضیح تمامی رشته توسط کارشناسان ما و انتخاب لیست اولیه رشته ها و شهرهایی که با شرایط شما و خانواده‌تان سازگار است

سپس چندین کارشناس به طور اختصاصی در کنار شما و خانواده‌تان به برسی، حذف و اضافه کردن رشته ها میپردازند تا لیست نهایی رشته های انتخابی حاصل شود.

این فرایند میتواند از یک روز الی یک هفته زمان ببرد که تمام این فرایند به طور تخصصی زیر نظر دکتر یاوری و توسط کارشناسان مجرب و رتبه های برتر صورت میگیرد.

خیلی از دانش‌آموزها و خانواده‌ها خود را محدود به چند رشته میکنند. این کار بسیار نسنجیده و غلط میباشد و علت آن، عدم شناخت دقیق دیگر رشته‌ها است.

ما هیچوقت توصیه به انتخاب رشته آنلاین نداریم چون نرم افزار نمیتواند عوامل روانشناسی را در این تصمیم گیری ادغام کند. علاوه براین تجربه نشان داده که نرم افزارها با آمار سال‌های گذشته طراحی شده‌اند نه سال جدید.

انتخاب رشته فرآیندی زمان بر است که باید در یک یا چند روز انجام شود به دلایل زیر:

  • از انتخاب‌های هیجانی جلوگیری شود.
  • انتخاب رشته پر از نکات ریز و مهم است که از دیدگاه های مختلف باید بررسی شود.

ما در کارگاه انتخاب رشته، بارها شاهد این صحنه بودیم که دانش آموز و خانواده دیدگاه‌های بسیار متفاوتی نسبت به یکدیگر داشتند اما با مهارتها همکارانمان و راهنمایی‌های دکتر یاوری توانستیم نقاط مشترک رو افزایش بدیم و به بهترین نتایج هم رسیدیم.

سخن پایانی

انتخاب رشته تخصصی کنکور

ما راه و روشی را پیدا کرده ایم که شما بتوانید با اطمینان خاطر و خیالی راحت از آینده خود، انتخاب رشته کنید. چرا که معتقد هستیم انتخاب رشته کنکور سراسری انتخابی برای کل زندگی شماست و حساسیت آن به نوعی است که امکان جبران، برای آن وجود ندارد، پس تمام تاریکی‌های راه را با تکیه بر دانش و تجربه 30 ساله، روشن کرده‌ایم تا شما خانواده‌های عزیز به راحتی از این مرحله حساس عبور کنید.

با آرامش انتخاب رشته کن!

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در انتخاب رشته یاوران دانش با ما در تماس باشید؛)

021-76703858 / 09123494134

مقالات مرتبط با انتخاب رشته
معرفی رشته ها
هر سوالی درباره انتخاب رشته داری، همینجا بپرس!
اشتراک در
اطلاع از
55 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جهت مشاوره و ثبت نام انتخاب رشته یاوران دانش

شماره خود را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

یــاوران دانــش