یاوران-دانش-کنکور
یاوران دانش

مشاوره تحصیلی کنکور 1403 + برنامه ریزی اختصاصی

شما به نتیجه و این که چه کارهایی انجام بدهید فکر نکنید! هر آنچه لازم است را مشاوره تحصیلی کنکور اجرا میکند و شما در آخر نتیجه را ببینید! این احتمالا اولین حرفی است که شما با وارد شدن به دفتر مشاور موسسه یاوران دانش خواهید شنید. این حرف کسی است که در 24 سال گذشته عامل موفقیت 17 تا از بزرگترین مدارس کشور بوده.

مشاور تحصیلی کنکور تا چه حد اهمیت دارد؟

آیا میتوانیم پیروزی یک تیم ورزشی را بدون حضور مربی باتجربه در کنار بازیکنان‌شان را تصور کنیم؟ دقیقا همین موضوع نیز برای دانش‌آموزی که در مسیر کنکور حرکت میکند وجود دارد.

کنکور فرایندی پیچیده است که دانش‌آموز کنکوری به تنهایی قادر به موفق شدن در آن نیست اما میشود به کمک افراد باتجربه، این مسیر را به درستی و با آرامش طی کرد.

عناوین این مطلب

برخی از ویژگی های مشاور کنکور را ذکر کردیم و در ادامه هر کدارم را توضیح داده ایم.

ارتباط خوب
تخصص در مشاوره
تجربه موفق مشاوره
آشنایی با تمامی مسیرها​
شهره عالی بین داوطلبین سابق
سواد آکادمیک مشاوره
توانایی تحلیل داوطلب

مشاوره تحصیلی یاوران دانش

مشاوره تحصیلی برای کلاس های golden chair (صندلی طلایی) توسط شخص دکتر یاوری برگزار میشود. ایشان با برسی ها و شناخت هایی که از دانش آموز و خانواده کسب میکنند، فرایند های آموزشی را به گونه ای تنظیم میکنند که با به وجود آمدن آرامش و شخصی سازی برنامه ها، تمامی مراحل آموزشی به بهترین شکل پیش بروند و نتایج مورد نظر حاصل شود.

اهداف مشاوره تحصیلی یاوران دانش

تنها یک هدف وجود دارد که ما برای تحصیل به مشاوره کنکور مراجعه میکنیم و آن هم رسیدن به یک رتبه خوب و دریافت قبولی در رشته مورد نظر است. در این راستا ما یکسری فعالیت هایی انجام میدهیم که هرکدام اهداف و نتایج مشخصی دارد و در ادامه به آن ها میپردازیم.

1- افزایش آرامش داوطلب و خانواده

آرامش مهمترین عامل برای رسیدن به اهداف مهم همچون رتبه کنکور است، زیرا آرامش بستری است برای رشد استعداد هاست همچون خاک برای گیاه؛ البته که در این سال ها در خیلی از این مراکز تصور میکنند با ایجاد استرس میتوانند کار بیشتری از داوطلب بکشند اما دکتر یاوری بسیار با این امر مخالف هستند

2- همسو کردن خانواده و داوطلب

کنکور یک فعالیت خاصی است که موفقیت در آن نیازمند تلاش دانش آموز و هراهی خانواده است و بدون این هماهنگی، مویسر نمیشود.

به تنهایی نه خانواده و نه دانش آموز نمیتوانند این هماهنگی را ایجاد کنند برای همین، مشاور با هدفمند کردن و تنظیم فعالیت ها این نظم و هماهنگی را به وجود می آورد. در این راستا خیلی مشکلاتی که بین داوطلب و دانش آموز وجود دارد هم از بین میرود.

3- اصلاح خطاها، آموزش الگو های صحیح و افزایش بازده

هر دانش آموز با روش خودش می آموزد، تکلیف انجام میدهد، تست میزند، مطالعه میکند و… که اکثر مواقع به شیوه های درست انجام نمیدهد و انرژی زیادی اتلاف میکند. مشاور با آموزش الگو های صحیح مانند روش های مطالعه، روش های تست زنی و .. موجب میشود که دانش آموز هر فعالیتی که انجام میدهد بهترین نتیجه را بگیرد.

مشاوره کنکور فردی و خانوادگی

مشاور کنکور خوب چه کسی است؟

مشاور خوب کسی است که بدون این که مشکلات و روش حل آن را بازگو کند، تمامی مشکلات را حل کند.

امروزه فضای مدرسه، شبکه مجازی و… سراسر پر شده از بازگویی مشکلات تحصیلی و راه حل هایی که نه تنها مورد استفاده هیچ کس قرار نگرفته بلکه موجب نا امیدی هم میشود که در نهایت موجب استرس هم میشود. اگر بخواهیم مثال بزنیم میشود به آموزش شنا اشاره کرد؛

هر قدر مربی بگوید سریع شنا کن، خسته نشو و… هیچ اثری ندارد بلکه داوطلب باید به صورت عملی در شرایط مخصوص آموزش ببیند تا شرایط مطلوب حاصل شود.

راهکارهای مشاوره ای که ما، در مراکز دیگر مشاهده میکنیم همانند مثال بالا است اما در کلاس های golden chair (صندلی طلایی) دکتر یاوری با برنامه ریزی و روش های عملی خطا ها را اصلاح میکنند و روش های صحیح را نمیگویند بلکه عملی و اجرایی میکنند.

۵ ویژگی مشاور کنکور برای رتبه برتر شدن!

در ادامه قصد داریم به برخی از ویژگی هایی که یک مشاور خوب باید دارا باشد اشاره کنیم.
مشاور-کنکور-تهران

۱- برقراری ارتباط خوب

مهارت برقراری ارتباط دوستانه و صمیمی با کنکوری‌ از اولین و مهم ترین مهارت‌هایی هست که یک مشاور درجه یک باید داشته باشه. مشاور نباید مثل یک ناظم مدرسه، خیلی خشک و سخت با شاگرد هایی که داره برخورد کنه. رابطه مشاور با داوطلب‌هایی که به اون مراجعه میکنن باید فوق العاده صمیمی باشه.

این صمیمیت باعث میشه تا کنکوری ها احساس راحتی هرچه بیشتری با مشاور داشته باشن و از مراجعه به مشاورشون واهمه ای نداشته باشن و بعد از مدتی به این درک رسیده باشن که کارهایی که مشاور به اون‌ها توصیه میکنه، فقط و فقط برای پیشرفت تحصیلی خودشون هست.

۲- تخصص مشاور

شخصی که وارد حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور میشه، باید و باید در این زمینه دارای تخصص و مهارت و از همه مهم تر علاقه نسبت به این کار باشه. این شخص باید با تمامی سراشیبی هایی احتمالی که در طول مسیر کنکور برای یک داوطلب کنکوری میتونه پیش بیاد رو به خوبی بشناسه و خودش هم با این عوامل مخرب رو به رو شده باشه. این موضع باعث میشه تا مشاور بتونه خیلی خوب یک داوطلب کنکور سراسری رو درک کنه و برای مخاطب هاش راهنمایی های سازنده ای رو برای موفقیت داشته باشه.

۳- داشتن تجربه بالا

تجربه عنصری هست که مثل الماس در کارنامه یک مشاور میدرخشه. اگر مشاوری که انتخاب میکنید سابقه همکاری و مشاوره با داوطلب‌های گوناگون و شرایط متفاوت رو تجربه کرده باشه، میتونه در هر موردی که براتون اتفاق افتد مثل یک دوست صمیمی در کنارتون باشه و شما رو از عوامل مخرب دور کنه و مثل یک پزشک در هر بازه زمانی از سال بهترین عملکرد و توصیه‌های مشاوره ای رو برای شما تجویز کنه.
مشاوره کنکور

۴- آشنایی مشاور با تمامی مسیرها

یک مشاور کنکور خوب و کاربلد باید در ابتدای کار، نقشه راه رو برای داوطلبی که به اون مراجعه کرده ترسیم کنه و به جای راهنمایی‌های مقطعی، دید بلند مدت از مسیری رو به داوطلب بده. مشاور برای اینکه بتونه از پس این کار به خوبی بربیاد، باید قبلا خودش این مسیر رو یک بار با موفقیت طی کرده باشه و از پستی و بلندی هایی که در طول مسیر ممکنه گریبان گیر داوطلب‌های کنکور بشه، کاملا آگاهی داشته باشه. شما وقتی بدونید که چه  ماهی مطالعه درس‌ها تموم میشه و چه ماهی شروع به تست زنی و مرور میکنید، آرامش بیشتری نسبت به زمانی که همه چیز برای شما گنگ و نامعلوم هست، خواهید داشت.

۵- شهره عالی داشتن بین دانش‌پژوهان سابق

شما کنکوری‌ها معمولا برای انتخاب یک مشاور از آشنایان و دوستان خودتون پرس و جو میکنید. طبیعتا داشتن شهره خوب یک مشاور از عوامل مهم برای کسب اعتماد شما خواهد بود. اگر یک مشاور به تعداد قابل توجهی از داوطلب‌هایی که به اون مراجعه کردن، مشاوره و برنامه ریزی خوبی داده باشه که موجب موفقیت اون افراد شده باشه، میتونه این مسیر رو برای شما هم هموار کنه و با دادن راهنمایی های عالی به موفقیت شما در رشته مورد علاقتون کمک خیلی زیادی بکنه.

مشاور کلاس های Golden Chair (صندلی طلایی)

مجموعه یاوران‌دانش در کلاس های Golden Chair (صندلی طلایی) خود برای دانش‌آموزان خود مشاوره های برنامه ریزی شده ای را برگزار میکند. این مشاوره ها هم برای خانواده و هم برای دانش‌آموز به صورت تخصصی و با اهداف مشخصی انجام میشود.

در ادامه به برسی بیشتر برنامه مشاوره میپردازیم.

۱- مشاوره فردی_تحصیلی

دانش آموزان کلاس golden chair (صندلی طلایی) هر هفته یک جلسه مشاوره ای با دکتر یاوری خواهند داشت که فعالیت های هفته قبل را برسی میکند و سپس به برنامه های هفته آیند میپردازد. این جلسات به خاطر این که بر اساس برنامه ها و شرایط زمانی، روحی و … دانش آموز تنظیم میشود، بیش از 90% قابل اجرا میباشد. علاوه بر این تمامی خطاهای گذشته دانش آموزش رفع شده و شیوه های درست به اجرا گذاشته میشود.

از ویژگی های این جلسه میتوان به این موضوع اشاره کرد که آنقدر دقیق و هوشمندانه توسط دکتر یاوری انجام میشود که وقتی داوطلب برنامه را به پایان میرساند نه تنها خسته نیست بلکه با انرژی بیشتری هم میتواند ادامه بدهد. در این رابطه میتوان گفت این روش (easy learning) آموزش آسان بهترین روش برای موفقیت در کنکور میباشد که برای دانش آموزان کلاس Golden Chair (صندلی طلایی) اجرایی میشود.

شما میتوانید جزئیات مربوط به ضرایب دروس در کنکور سراسری را در سایت ما مشاهده کنید.

۲- مشاوره خانوادگی

دانش‌آموزان golden chair (صندلی طلایی) علاوه بر مشاور تحصیلی و فردی، از مشاوره خانواده نیز بهره‌مند خواهند شد. به این صورت که جلساتی با خانواده به صورت عمومی و همچنین جلساتی با خانواده به همراه دانش‌آموز برگزار خواهد شد.

این امر سبب آگاهی خانواده از وضعیت دانش‌پژوه و همچنین فراهم کردن هرچه بهتر شرایط برای پیشرفت فرزندشان در این مسیر خواهد شد.

3- مشاوره انگیزشی

به طور طبیعی هر انسانی دچار خستگی میشود. گاهی این خستگی موجب نا امیدی میشود ، که مهم ترین عامل برای دور شدن از هدف یا توقف در مسیر هدف است. به همین منظور با نظر دکتر یاوری هر زمان که دانش آموز به جلسه انگیزشی نیاز داشته باشد، این جلسه برگزار میشود که در مواردی به صورت گروهی برای کل کلاس است. این جلسات همچون جانی دوباره گرفتن است که دانش آموز ها بعد از جلسه قادر خواهند بود مدت زیادی به فعالیت های خود ادامه بدهند.

جهت مشاوره رایگان، شماره خود را ثبت کنید.

وظایف مشاور تحصیلی

اگر به طور کلی بخواهیم اشاره کنیم هر مشاور 9 وظیفه اصلی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

1- طراحی طرح درس دبیر

مشاور پس از سنجیدن و تعیین سطح داوطلب برنامه‌ ای مناسب سطح علمی و شرایط طراحی می‌ کند که مرحله به مرحله فرایند های آموزشی در آن مشخص شده که دبیر و کادر آموزشی طبق آن پیش می‌ روند.

2- برنامه ریزی مطالعاتی

هر داوطلب هر هفته با کمک مشاور خود تمامی فعالیت‌ های هفته‌ گذشته را بررسی می‌ کند، نتایج آزمون‌ ها را تحلیل و برنامه هفته‌ بعد را تنظیم می‌ کند.

3- هماهنگی بین خانواده و داوطلب

همه می‌دانیم که فقط خواستن و تلاش داوطلب برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب کافی نیست بلکه خانواده‌ها هم باید با او همراهی کنند و شرایط را برای داوطلب مهیا کنند.

آموزش این که چه شرایطی باید وجود داشته باشد و راهکارهای به وجود آوردن آن شرایط، یکی از وظایف مشاوره است.

قابل توجه است که این شرایط فقط با کمک مشاور به وجود می‌آید و دانستن آن، بدون اجرا هیچ کمکی نمی‌کند.

4- ایجاد انگیزه (هدفمند سازی)

توانمندی انسان فقط به جسم آن بستگی ندارد، برای همه‌ اتفاق افتاده که در اوج ناامیدی با یک راهنمایی یا یک نشانه تمامی خستگی‌های مان رفع شود؛ که این ناشی از انرژی روانی ما می‌باشد.

مشاوره با راهنمایی‌ها و به نمایش درآوردن نشانه‌ها موجب به وجود آمدن انگیزه می‌شود.

5- آموزش روش مطالعه

 یکی از بزرگترین مشکل ها، عدم توانایی در مطالعه‌ دروس است. تقریبا اکثر دانش‌آموزان روش مطالعه‌ی دروس را نمی‌دانند و این مهم، صدمات زیادی وارد می‌کنند و آموزش روش مطالعه یکی از وظایف مشاور است.

6- تنظیم تکالیف (با هماهنگی دبیر و داوطلب)

گاهی یک دبیر با تعیین تکلیف زیاد سبب می‌شود که داوطلب قادر نباشد به همه‌ی دروس رسیدگی کند. مشاور با تعیین برنامه داوطلب، با توجه به زمان موجود، از دبیر مربوط به درخواست تعدادی سوال می‌کند که تمام نکات در آن دقت شده باشد و وقت بیهوده یا اضافی نبرد.

مثلا به جای 250 تست کلی و زیاد از یک کتاب کمک آموزشی، 110 تست انتخاب شده و مناسب که در جزوه به دانش‌آموز داده می‌شود تمامی مباحث را پوشش می‌دهد، استفاده میکنند.

7- تنظیم برنامه ها (استراحت، تفریح، خواب و بیداری)

هر داوطلب از ساعت 7:30 صبح تا 7 شب به مدت 12 ماه در مجموعه حضور دارد. همه مینیم که این بازه بسیار سخت و خسته کننده می‌باشد و فقط با یک برنامه‌ریزی اصولی ممکن به اجرا است به همین دلیل است که گاهی داوطلب درمیان مسیر از مطالعه دست می‌کشد.

مشاور با تنظیم زمان فعالیت‌ها به طور اصولی با توجه به شرایط داوطلب کمک می‌کند این بازه بدون خستگی سپری شود.

8- هشت تنظیم و تحلیل آزمون

مشاور با هدفمند کردن و تعیین برنامه‌ی آزمون‌ها آموخته‌ی دانش‌آموزها را می‌سنجد، که آیا آموخته‌های روزهای گذشته مفید بوده؟ مطالب آموخته شده قبلی فراموش شده یا دانش‌آموز به یاد دارد ؟

با توجه به نتایج، مشاور در صورت نیاز با معلم هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد ؛ اگر نیاز باشد فرآیندهای آموزشی را هم برسی می‌کنند.

9- هماهنگی با کارشناس تغذیه

کنکور یک مسابقه حرفه‌ای کشوری است و در هر مسابقه برای رسیدن به اهداف باید از همه‌ی اصول پیروی کرد. یک مشاور باید تمام نیازهای مربوط به آموزش را پیش‌بینی کند که یکی از آنها تغذیه است.

سخن پایانی...

مشاور-رتبه-برتر

کلاس های Golden Chair (صندلی طلایی) هر نیاز مشاوره ای دانش آموز را بدون این که خود دانش آموز یا خانواده متوجه شود حل میکند تا به اهدافشان رسیده و بهترین قبولی در بهترین دانشگاه ها را به دست آورد.

ما سطح علمی دانش آموز را میسنجیم، بر اساس آن برنامه آموزشی تعیین میکنیم، مطالب آموزش دیده را دائما میسنجیم و در مسیر ارتقا سطح داوطلب گام برمیداریم.

تمامی این موفقیت ها به خاطر ایجاد آرامش و شخصی سازی برنامه ها میباشد، که نتیجه، تجربه دکتر یاوری از سال 1374 است و تمامی این شرایط و امکانات امروز قابل استفاده برای تمامی دانش آموزانی است که برای آینده هدف دارند.

مشاوره تخصصی کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام برای مشاوره کنکور با ما در تماس باشید؛)

021-76703858 / 09123494134

مشاوره کنکور رو بیشتر بشناس
هر سوالی درباره مشاور تحصیلی داری، همینجا بپرس!
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان !

شماره خود را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید

یا با شماره 02176703858 تماس بگرید.

یــاوران دانــش