یاوران-دانش-کنکور
یاوران دانش

اردوی مطالعاتی کنکور | از نوروز تا دی ماه

تکرار چرخه ی مدرسه، تکلیف، درس خواندن، خواب دوباره مدرسه و … به نظر شما تا چند روز میشود با این روند تکراری پیش رفت؟ انسان به تنوع احتیاج دارد و با ایجاد تغییر در روند تدریس میشود این مسیر علمی را جذاب و مفیدتر کرد. در ادامه به برسی انواع اردوی مطالعاتی در مجموعه یاوران دانش میپردازیم.

چرا اردوی مطالعاتی؟

اردو های مطالعاتی کلاس های جی سی Golden Chair (صندلی طلایی) به عنوان نقطه پرتاب دانش‌آموز کنکوری است.

برای موفقیت در مسیر کنکور باید از مطالعه یکنواخت فاصله گرفت که اردوهای مطالعاتی مجموعه یاوران دانش این فرصت را برای دانش‌پژوهان خود به وجود میاورد تا در کنار کادری باتجربه و ماهر در این حوزه به مرور و جمع بندی محتوای درسی بپردازند.

عناوین این مطلب

در اینجا به اردوهای مطالعاتی و اهداف و برنامه های اردو اشاره کردیم.

اردوی مطالعاتی دی ماه
اردوی مطالعاتی نوروز
اردو مطالعاتی اردیبهشت
اردو مطالعاتی خرداد
ایجاد آمادگی برای ادامه مسیر
پرورش مهارت های خودآموز
جمع بندی دروس

اهداف اردوهای مطالعاتی یاوران دانش

1- ایجاد آمادگی ذهنی برای رفتن به مرحله بعدی!

مسیر کنکور شامل چندین فاز آموزشی است. به عنوان مثال به علت حجم بالای دروس، حتما پس از چند هفته مطالعه باید مرور و جمعبندی کاملی صورت گیرد.

اردوهای مطالعاتی در کنار مشاوران و اساتید باتجربه، شرایط مناسبی را برای طی کردن گام های این مسیر فراهم میکند.

2- جلوگیری از تکراری شدن روند آموزش

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، برای جلوگیری از خستگی و بازده بالا در کلاس درس و مسیر کنکور باید هر چند وقت یکبار تغییراتی را در برنامه، محیط و شرایط درسی داوطلب ایجاد کرد.

این تغییرات به حفظ پیوستگی آموزش و حفظ انرژی داوطلب کمک شایانی میکند.

3- ایجاد چند هدف ساده به جای یک هدف سخت!

تصور کنید قصد دارید کتابی 100 صفحه را مطالعه کنید. اگر آن را به پنج قسمت 20 صفحه ای تقسیم کنید و زمانبندی داشته باشید، اتمام این کتاب برای شما بسیار راحت خواهد بود و انگیزه بیشتری دارید.

مسیر کنکور هم دقیقا مانند کتابی است که باید برای اتمام آن از اهداف کوچتری بنام اردو های نوروزی استفاده کرد.

اردوی-مطالعاتی-کنکور

اردوهای مطالعاتی در ۳ مرحله!

اردوهای مطالعاتی شامل ۳ مرحله است که در طول یک سال باقی مانده تا کنکور دانش‌آموزان برگزار خواهد شد. زمانبندی و نوع مطالعه و جمع بندی در این اردو ها، پس از تجربه و آزمون خطا های بسیار و همچنین مهارت های مشاور ارشد، دکتر یاوری مجموعه تعیین شده است. این امر سبب میشود تا قبل از فراموشی دروس مطالعه شده در بازه ای کوتاه اما ارزشمند تمامی دروس جمعبندی شوند و تمامی مطالب در ذهن باز نشانی شوند و مباحث خوانده شده وارد حافظه بلند مدت دانش‌آموز بشود.

این اردو ها شامل:

  • اردو مطالعاتی دی ماه
  • اردو مطالعاتی نوروز
  • اردو مطالعاتی اردیبهشت و خرداد

در ادامه به بررسی سه اردوی مهم در نیم سال های تحصیلی میپردازیم.

اردوی-مطالعاتی-تهران

۱- اردو مطالعاتی دی ماه

دانش آموز کنکوری زمانی که به این بازه زمانی، یعنی دی ماه میرسد، تقریبا نیمی از مباحث پایه دوازدهم خود را آموخته. در واقع در این زمان که نیمسال اول تحصیلی دانش آموز به اتمام میرسد، ما برای دانش‌آموزان کلاس Golden Chair (صندلی طلایی) اردو مطالعاتی تدارک میبینیم. 

در این اردو دانش‌آموزان به جمع بندی و مرور یک ماهه دروس خود میپردازند. این امر سبب میشود تا دانش آموز به تسلط کافی در نیم سال اول خود برسد و با تمرکز بیشتری برای نیم سال دوم تحصیلی خود آماده شود.

۲- اردو مطالعاتی نوروز

اردو نوروزی یاوران دانش برای کلاس های Golden Chair (صندلی طلایی) به صورت کاملا حرفه ای و متفاوت صورت میگیرد. یکی از مهمترین ویژگی های اردو نوروزی در مجموعه یاوران دانش، توجه به اهداف اردو است. 

اردو نوروزی به معنی نشستن در یک محیط و مطالعه و مطالعه و مطالعه نیست. این موضوع صرفا سبب خستگی دانش آموزان در انتهای اردو میشود. درصورتی که کارشناسان ما با آگاهی کامل نسبت به اهداف کنکور سعی بر این دارند که دانش آموز کنکوری علاوه بر جمع بندی و دسته بندی مطالب درسی در ذهن خود؛ در آخرین روز اردو نوروزی انرژی بیشتری برای چهار ماه باقی مانده تا کنکور داشته باشند.

هدف اردو نوروزی افزایش توان دانش‌آموز است نه ایجاد خستگی در آنها.

۳- اردو مطالعاتی اردیبهشت و خرداد

آخرین اردوی مطالعاتی ما در دو ماه باقی مانده تا کنکور است. در زمان دانش‌آموزان ما به جمع بندی نهایی و اتمام مباحث باقی مانده و همچنین  شروع آزمون های شِبه کنکور میپردازیم.

روش هایی که در جمع بندی اردیبهشت و خرداد استفاده میشود سبب میشود تا اموخته های گذشته خودرا تقویت و قابل ارائه در آزمون ها کنند.

باید توجه کنیم که دو ماه پایانی زمان بسیار بسیار مهمی برای کنکوری هاست. متاسفانه در این بازه حساس، افراد و مجموعه های سود جو با ارائه و تبلیغ ده ها کتاب و همایش های جمع بندی سبب ایجاد نگرانی در دانش آموز و کاهش توانایی حافظه آنان میشوند.

اردوی-کنکور-تهران

کتابای درسی، ملکه ذهنت میشن!

اردو نوروزی یاوران دانش برای کلاس های Golden Chair (صندلی طلایی)، متناسب با روند پیشرفت هر دانش‌آموز به صورت اختصاصی برگزار میشود. تجربه و توانایی بالای کادر مشاوران در مجموعه ما سبب میشود تا دانش‌آموزان هر مبحث را چندین بار مرور کنند تا حجم بالای محتوای درسی را در ذهن خود دسته بندی کنند و بتوانند بهترین عملکرد را در آزمون های آزمایشی داشته باشند.

جهت مشاوره رایگان، شماره خود را ثبت کنید.

سخن پایانی...

موفقیت-در-اردوی-کنکور

متن سخن پایانی

اردوی مطالعاتی کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام اردوی مطالعاتی یاوران دانش با ما در تماس باشید؛)

021-76703858 / 09123494134

خدمات کنکور یاوران دانش
هر سوالی درباره اردوی نوروزی داری، همینجا بپرس!
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان !

شماره خود را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید

یا با شماره 02176703858 تماس بگرید.

یــاوران دانــش